دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام:

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ما وارد جنگ نمی‌شویم چون سیاست ما سیاست صبر و تحمل است و تلاش می‌کنیم با این صبر سیاسی سیلی محکمی به آل‌سعود وارد کنیم.

وارد جنگ نمی‌شویم چون سیاست ما سیاست صبر و تحمل است/ آل‌سعود بداند که پشت صبر ایران چه حکمتی نهفته است

به گزارش افق رامهرمز ؛

از صبح امروز همزمان با سراسر کشور به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس یگان‌های ویژه ارتش، سپاه، بسیج و نیروی انتظامی در محل بلوار قدس با رژه خود اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران را به نمایش گذاشتند.

مراسم رژه هفته دفاع مقدس با حضور سردار محسن رضایی، استاندار خوزستان و جمعی از امیران، سرداران و فرماندهان نظامی برگزار شد.

محسن رضایی با تبریک اعیاد قربان و غدیر خم و هفته دفاع مقدس اظهار کرد: دفاع مقدس سربلندی ایران اسلامی و بازگشت اعتبار از دست رفته تاریخی ایران است.

وی تصریح کرد: اگر نگاهی به اوضاع داخلی جهان اسلام که مملو از تفرقه، جنگ و خون‌ریزی است بیندازیم، خواهیم دید این اوضاع حکایت از آیات شریفی دارد که در آخرین روزهای عمر رسول اکرم (ص) نازل شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: این آیات دلالت بر این داشت که هدایت و ادامه جامعه امکان‌پذیر نیست، مگر با حضور انسان‌های صالح و درستکار است.

رضایی توضیح داد: اگر در جامعه‌ای امنیت وجود دارد به دنبال آن‌ شغل، پیشرفت، نشاط و شادابی فراهم می‌شود.

وی با بیان اینکه امنیت فراتر از یک موضوع حیاتی است، بیان کرد: در واقع فراهم کردن امنیت جامعه از امورات عادی یک کشور بالاتر است و بهترین سند برای این مدعا اوضاع کشور در آغاز پیروزی انقلاب اسلامی است.

سردار رضایی گفت: در 10 سال اول پیروزی انقلاب تمام ایادی استکبار و کشور‌های منطقه تمام خود را برای صدور جنگ و ناامنی، تفرقه و شورش‌های استانی به کار گرفتند.

وی ادامه داد: در واقع به دلیل همین شرایط ناگوار بود که تاکنون مسئولان استانی و کشوری نتوانستند عقب‌ماندگی استان خوزستان را جبران کنند.

سردار رضایی با اشاره به عواقب جنگ، یادآور شد: خرابی‌هایی که جنگ از خود به‌جای می‌گذارد، بهترین دلیلی است که باید از آن عبرت بگیریم و به وجود و نعمت امنیت در کشور پی ببریم.

وی با ابراز خرسندی از اواضاع آرام و امنیت کشور بیان کرد: درست است در 10 سال نخست پیروزی انقلاب نا امنی در کشور زیاد بود، اما خوشبختانه در این 30 سال امنیت در کشور مستقر شد.

رضایی ادامه داد: دشمنان ایران بارها سعی کردند به بهانه مختلف ایران را وارد جنگ کنند، اما به دلیل برخورداری از ثبات و امنیت داخلی ترسیدند و عقب‌نشینی کردند.

وی با اشاره به ناامنی‌هایی که در کشورهای عراق، سوریه، یمن و بحرین به وجود آمده است، یادآور شد: حتی کشورهایی که مدعی امنیت بودند مثل ترکیه و عربستان الان دچار بزرگترین ناامنی‌ها شده‌اند.

رضایی ادامه داد: ترکیه به دلیل اوضاع داخلی و عربستان با خفقانی که به وجود آورده، مردم آن نه اجازه انتخابات دارند، نه می‌توانند از اسلام ناب صحبت کنند و به تبع آن ایجاد زندان‌های مخوف بدترین ناامنی را برای شهروندان خود رقم زدند.

وی با تاکید بر حفظ امنیت داخلی و بالا بردن ضریب آن در شهرها، خیابان‌ها، کوچه‌ها و خانه‌های کشور گفت: در طول 30 سال اتفاقاتی در کشور افتاده است که اکنون با تکیه بر تکنولوژی داخلی خودمان موشک و تانک می‌سازیم و این در حالی است که در مساله نظامی 10 برابر بیش از اقتصاد تحریم بودیم.

رضایی با بیان اینکه در زمان جنگ تمام دنیا دست ما را بسته بود، گفت: در آن زمان حتی سیم خاردار به ما نمی‌دادند، چه برسد توپ و تانک بدهند.

وی افزود: صدام و رژیم بعثی عراق توان و قدرت خود را در برابر ایثارگری‌های جوانان برومند و انقلابی از دست داده بود.

رضایی با بیان اینکه اقتدار جمهوری اسلامی ایران را باید ادامه داد، تاکید کرد: هر چه موشک‌های ما برد بیشتری داشته باشد، جنگ کمتر و امنیت کشور بیشتر خواهد بود.

وی بیان کرد: همان کسانی که نگران قدرت نظامی ایران هستند، در واقع همان کشورها از جنگ و حمله علیه ایران ترس دارند.

رضایی گفت: در کانون اقتدار جمهوری اسلامی نیروهای مسلح قرار دارند و خوشبختانه سپاه و ارتش وظیفه خود را به خوبی انجام می‌دهند.

وی تاکید کرد: تمام کشور در آمادگی کامل به سر می‌برند و همگی گوش به فرمان فرمانده کل قوا از مرزها گرفته تا فرمانده‌هان نیروی انتظامی تا مردم، وظیفه خود را به خوبی می‌دانند.

رضایی با اشاره به تصاویر بزرگ شهدای 8 سال دفاع مقدس و مدافعان حرم موجود در مسیر مراسم رژه گفت: خون  صیاد شیرازی‌ها، دقایقی‌ها، علی هاشمی‌ها، جهان آراها و تقوی‌ها برای دفاع از وطن ادغام شد و این مهم‌ترین سرمایه کشور است.

وی با بیان اینکه استفاده از قدرت در کشور ایران به دو صورت بازدارندگی و به منظور جلوگیری از وقوع جنگ است، توضیح داد: عربستان با اعمال ناشایست سعی می‌کند ما را عصبانی کند و با فشارهای غیراسلامی و انسانی مثل کشتار حجاج ایرانی ما را وارد جنگ کند.

سردار رضایی ادامه داد: ما وارد جنگ نمی‌شویم چون سیاست ما سیاست صبر و تحمل است و تلاش می‌کنیم با این صبر سیاسی سیلی محکمی به آل‌سعود وارد کنیم.

وی گفت: سیاست جمهوری اسلامی بر این است که آل‌سعود را خلع سلاح اسلامی، قانونی و فاقد مشروعیت کند.

رضایی با تاکید بر شجاعت عرب‌های استان خوزستان گفت: برای مقابله با آل سعود نیازی نیست همه ایران درگیر شود، مردان عرب استان خوزستان برای آل‌سعود کفایت می‌کنند.

وی بیان کرد: اولین شهدای ما در جنگ تحمیلی شهدای عرب بودند و اولین کسانی که با پرچم عروبیت در مقام صدام ایستادگی کردند عرب‌ها بودند.

سردار رضایی گفت: در استان خوزستان بختیاری، شوشتری، دزفولی، بهبهانی و... دین خود را به اسلام ادا کردند و از مدافع حرم گرفته تا ایثارگران دفاع مقدس در این راه جان دادند.

وی متذکر شد: بنابراین آل‌سعود و دیگر کشورهایی که به کشور ما طمع دارند، بدانند که پشت صبر ایران چه حکمتی نهفته است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان ابراز امیدواری کرد: اقتدار نیروهای مسلح رهنمودهای مقام معظم رهبری و آمادگی ملت برای شهادت از وقوع هر جنگی جلوگیری کند.


کد خبر: 2239

تاریخ خبر: