یک قاری قرآن:

مجید روشن عدم وجود اخلاق قرآنی را مهم ترین عامل جدایی مردم از قرآن دانست و توضیح داد: موسسات و قاریان قرآنی که فاقد اخلاق قرآن محوری هستند نمی توانند در ایجاد گرایش مردم به سمت این معجزه الهی تاثیر به سزایی داشته باشند.

نبود اخلاق قرآنی؛ عاملی برای جدایی مردم از قرآن

مجید روشن از جمله فعالان فرهنگی و قاریان استان طی گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار مذهبی قزوین خبر به وضعیت و جایگاه  فعلی قرآن کریم در جامعه اشاره کرد و ابراز داشت: قرآن به لحاظ اجتماعی وضعیت مطلوبی ندارد و دو عامل را می توان از دلایل محجوریت این کتاب عظیم الشان دانست.

وی عنوان کرد: افرادی که هیچ آگاهی نسبت به قرآن ندارند و در مقابل گروهی که اتفاقا فعالیت قرآنی نیز انجام می دهند، هر دو به نوبه ی خود می توانند در ایجاد وضعیت فعلی و گمنامی قرآن نقش داشته باشند.

روشن عدم وجود اخلاق قرآنی را مهم ترین عامل جدایی مردم از قرآن دانست و توضیح داد: موسسات و قاریان قرآنی که فاقد اخلاق قرآن محوری هستند نمی توانند در ایجاد گرایش مردم به سمت این معجزه الهی تاثیر به سزایی داشته باشند.

این قاری قرآن با بیان اینکه در نگاه رهبری مسیر قرآن در جامعه یک حرکت خیزشی است اظهار داشت: آموزش قرآن علاوه بر اجرایی شدن در قالب همایش و مسابقات، می بایست به صورت سنتی نیز انجام شود.

این فعال فرهنگی تشریح کرد: یکی از آسیب های موجود کمبود نیروی قاری و مجالس قرآنی نسبت به تعداد جمعیت استان است.

روشن در پایان با اشاره به اینکه خیمه زنی یک مرجع عالی قدر چون مقام معظم رهبری بر مباحث قرآنی نشان دهنده ی اهمیت این موضوع در جامعه است گفت: مجموعه های فرهنگی موجود می بایست سرمایه گذاری بیشتری را در زمینه مباحث قرآنی داشته باشند.


کد خبر: 123

تاریخ خبر: